Dni tygodnia od 1 kwietnia do 30 września od 1 października do 31 marca
Środa1925 - 19551725 - 1755
Czwartek730 - 800730 - 800
Piątek1925 - 19551725 - 1755

W pierwsze piątki miesiąca kancelaria nieczynna !
Termin spisania protokołu przedmałżeńskiego trzeba
ustalić wcześniej z Ks. Proboszczem. Numer telefonu 32 6134227

Sakrament Chrztu św.

• Chrzest należy zgłosić w kancelarii przynajmniej dwa tygodnie przed terminem.
  • Dokumenty niezbędne:
    • świadectwo urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego;
    • świadectwo ślubu kościelnego rodziców ;
    • zaświadczenia rodziców chrzestnych z ich parafii zamieszkania.

Sakrament Bierzmowania

• Przygotowanie do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej obejmuje gimnazjalistów od klasy drugiej do trzeciej, (oprócz katechezy prowadzonej w Gimnazjum).
  • Klasy drugie i trzecie uczestniczą w spotkaniach parafialnych ustalonych z ks.proboszczem
  • Termin udzielania Sakramentu Bierzmowania zostaje podany kandydatom natychmiast po uzgodnieniu z ks. biskupem.

Sakrament Małżeństwa

Informacji oraz formalności dotyczące zawarcia Sakramentalnego Związku Małżeńskiego udzielane są w kancelarii.

Do rozmowy duszpasterskiej na temat zawarcia sakramentu małżeństwa i spisania tzw. protokołu przedmałżeńskiego potrzebne są następujące dokumenty:

• świadectwa chrztu świętego,
  • świadectwo bierzmowania, (jeśli nie jest uwzględnione na świadectwie chrztu św.)
  • ostatnie świadectwa nauki religii,
  • świadectwo odbycia kursu przedmałżeńskiego.

Kandydaci do małżeństwa powinni zgłosić się w kancelarii na trzy miesiące przed ślubem.

Duszpasterska opieka nad chorymi i starszymi (Sakrament Namaszczenia Chorych)

• W pierwszą piątek miesiąca odwiedzamy chorych w domach w godzina 8.30
  • Sakramentu chorych udzielamy również na wezwanie.

Pogrzeb

• Sprawy wiązane z pogrzebem załatwiane są także poza godzinami urzędowania kancelarii parafialnej.
  • Sprawy pogrzebu załatwiane są w kancelarii parafialnej osobiście przez najbliższych z rodziny lub w przypadku ich braku, znajomych czy sąsiadów osoby zmarłej. Parafia nie załatwia tych spraw telefoniczne lub osobiste pośrednictwo Zakładów Pogrzebowych.
  • Dokumenty konieczne do pochówku:
    • Skrócony Odpis Aktu Zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego.