Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej

Witamy na stronie Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Mętkowie!

Jesteśmy wspólnotą wierzących, której sercem jest miłość do Matki Bożej Częstochowskiej, Patronki Polski. Nasza parafia jest miejscem, gdzie oddajemy cześć Maryi i modlimy się do Niej jako naszej Orędowniczki i Matki. Razem pielęgnujemy duchową więź z Matką Bożą, w której odnajdujemy oparcie, pocieszenie i siłę do pokonywania trudności naszego codziennego życia.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące życia parafialnego. Zapewniamy harmonogram mszy świętych, nabożeństw i innych wydarzeń duszpasterskich, które pozwalają nam wspólnie przeżywać tajemnice naszej wiary. Będziemy regularnie aktualizować treści, abyście mieli dostęp do najnowszych informacji i wydarzeń. Sprawdź też płytki plaster miodu

parafia metkow

Najważniejsze informacje

Droga Wspólnoto!

Serdecznie zapraszamy Was do uczestnictwa w naszych Mszach Świętych, podczas których modlimy się do Matki Boskiej Częstochowskiej, abyśmy z Jej wstawiennictwem mogli być lepszymi chrześcijanami i świadkami Ewangelii w naszym świecie oraz oby nasze obstawianie online było owocne. Nasze nabożeństwa do Matki Bożej, takie jak różaniec, adoracje i oktawy, są pięknym okazem wyrażenia naszej miłości i oddania wobec Niej.

W naszej parafii prowadzimy także działalność charytatywną, ponieważ w miłości do Matki Bożej Częstochowskiej pragniemy pomagać naszym bliźnim, szczególnie tym, którzy są w potrzebie. Jeśli chcecie włączyć się w naszą służbę miłosierdzia, bądźcie z nami w kontakcie!

Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Mętkowie jest miejscem, w którym każdy jest mile widziany. Niezależnie od wieku czy doświadczenia duchowego, jesteśmy otwarci na spotkanie i dialog. Jeśli macie pytania, potrzebujecie wsparcia duchowego, chcielibyście włączyć się w życie parafii, czy po prostu poznać nas bliżej, skontaktujcie się z nami.

Niech Matka Boska Częstochowska będzie naszym przewodnikiem, naszą Orędowniczką i Matką, która nas prowadzi do Jej Syna, Jezusa Chrystusa. Życzymy Wam wiele łask i błogosławieństw w waszych duchowych poszukiwaniach, a nasza parafia stanie się dla Was drugim domem duchowym.

Z miłością i modlitwami,
Ksiądz Jan Dziewiński – Proboszcz
i cała społeczność Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Mętkowie.

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:
Rano: 8:00 – 12:00
Popołudnie: Zamknięte (czas poświęcony na prace administracyjne)

Czwartek:

Piątek: