Modernizacja Kościoła

Remont dachu

W 2013 roku wykonano remont dachu kościoła, polegający na wymianie jego pokrycia (z blachy falistej ocynkowanej na gont drewniany). Dokonano również koniecznych wymian kostrukcji dachu. Remont objął również sygnaturkę. Założono nowe rynny i rury spustowe oraz nową instalację odgromową. Strop kościoła został ociepłony watą mineralną.

Prace remontowe przy dzwonicy: (Fundacja Barka)

- usunięto stare rynny oraz rury spustowe i zamontowano nowe,
- oczyszczono i zaimpregrowano drewniane elementy elewacji,
- oczyszczono i pomalowano podbicia okapów,
- od strony wewnętrznej przybito boazerię w celu uszczelnienia szczelin pomiędzy pionowymi deskami,
- zamontowano szczebelkowe okiennice.

Dach i system przeciwpożarowy

W przyszłości parafia ma na celu zmianę pokrycia dachu na gont drewniany i wykonanie systemu przeciwpożarowego (tzw. mgła), na które również stara się pozyskać dotacje z różnych źródeł. W tym celu został wykonany już projekt budowlany na wymianę zadaszenia, który zatwierdził Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Ogrodzenie

Dzięki ofiarności i pracy Parafian w roku 2011 udało się wykonać nowe ogrodzenie wokół kościoła. Na tę inwestycję otrzymaliśmy darowiznę 6.000 złotych od Południowego Koncernu Węglowego i 700 zł od Fundacji Janina z Libiąża.