Ogłoszenia duszpasterskie.

VI Niedziela Wielkiego Postu 14.04.2019r.

• Każde misje parafialne są szczególnym czasem. Dają okazję do zatrzymania się, do refleksji. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim Parafianom za uczestnictwo i udział w naukach oraz nabożeństwach misyjnych. Niech udział w tych misjach będzie nam siłą w dobrym przeżyciu Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania naszego Pana. Bóg Zapłać.

• Dziś po sumie będzie konkurs palm.

• Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w obchodach Triduum Paschalnego.

• W Wielki Czwartek o godz. 1800 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 2200. Porządek adoracji wywieszony w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej w aktualnościach.

• Wielki Piątek - pamiątka śmierci krzyżowej Chrystusa. Obowiązuje post ścisły. Od 800 do 1700 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O 1630 Droga Krzyżowa, którą poprowadzą Róże Żywego Różańca. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 1700 a zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Następnie odśpiewamy Gorzkie Żale. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 2200.

• W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od 800 do 1800. Kościół zaleca w tym dniu zachować post zwykły. Błogosławieństwo pokarmów na wielkanocny stół o godz. 1200, 1300 i 1400. Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 1800 przed kościołem. Przynosimy na nie świece - paschaliki.

• Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 730. Po procesji msza św. Młodzież z gimnazjum 7 i 8 klasa niech zatroszczy się o feretrony i ich niesienie na procesji.

• Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Dzielnicy III i II. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła Dzielnicę Podlesie w czwartek od 800.