Strona Główna Administracja Polska wersja Angielska wersja Włoska wersja Niemiecka wersja
Aktualności
Nasza Parafia
Historia
Galeria
Wideo
Kontakt
Nasza Patronka
Wirtualny spacer
Intencje Mszy św.
Ogłoszenia duszpasterskie
Z dziejów leśniczówki
Kościół i jego otoczenie przed i po pracach konserwatorskich

"Pragnę wam powiedzieć, że to przede wszystkim dla mnie niezwykła uroczystość. Uświadomiłem to sobie w całej pełni, kiedy zobaczyłem ściany tego kościoła dobrze mi znane z pierwszych lat mojego kapłaństwa... (...)Zżyłem się z tym kościołem, z tymi ścianami z drewna, które przetrwały już 300 lat. Zapamiętałem dobrze to wnętrze takie przejrzyste,takie przestronne, w którym Jezus Chrystus od tylu pokoleń mieszkał ze swoim ludem Bożym..."

Fragment kazania wygłoszonego przez
kard. Karola Wojtyłę podczas uroczystości poświęcenia kościoła. Mętków 1 maja 1974

Ogłoszenia duszpasterskie.

VI Niedziela Wielkiego Postu 14.04.2019r.

  • Każde misje parafialne są szczególnym czasem. Dają okazję do zatrzymania się, do refleksji. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim Parafianom za uczestnictwo i udział w naukach oraz nabożeństwach misyjnych. Niech udział w tych misjach będzie nam siłą w dobrym przeżyciu Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania naszego Pana. Bóg Zapłać.

  • Dziś po sumie będzie konkurs palm.

  • Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w obchodach Triduum Paschalnego.

  • W Wielki Czwartek o godz. 1800 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 2200. Porządek adoracji wywieszony w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej w aktualnościach.

  • Wielki Piątek - pamiątka śmierci krzyżowej Chrystusa. Obowiązuje post ścisły. Od 800 do 1700 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O 1630 Droga Krzyżowa, którą poprowadzą Róże Żywego Różańca. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 1700 a zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Następnie odśpiewamy Gorzkie Żale. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 2200.

  • W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od 800 do 1800. Kościół zaleca w tym dniu zachować post zwykły. Błogosławieństwo pokarmów na wielkanocny stół o godz. 1200, 1300 i 1400. Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 1800 przed kościołem. Przynosimy na nie świece - paschaliki.

  • Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 730. Po procesji msza św. Młodzież z gimnazjum 7 i 8 klasa niech zatroszczy się o feretrony i ich niesienie na procesji.

  • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Dzielnicy III i II. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła Dzielnicę Podlesie w czwartek od 800.

 

Copyright © 2012 All rights reserved Parafia Mętków