Aktualno¶ci
Intencje Mszy ¶w.
Z dziejów le¶niczówki
Ko¶ciół i jego otoczenie przed i po pracach konserwatorskich

"Pragnę wam powiedzieć, że to przede wszystkim dla mnie niezwykła uroczysto¶ć. U¶wiadomiłem to sobie w całej pełni, kiedy zobaczyłem ¶ciany tego ko¶cioła dobrze mi znane z pierwszych lat mojego kapłaństwa... (...)Zżyłem się z tym ko¶ciołem, z tymi ¶cianami z drewna, które przetrwały już 300 lat. Zapamiętałem dobrze to wnętrze takie przejrzyste,takie przestronne, w którym Jezus Chrystus od tylu pokoleń mieszkał ze swoim ludem Bożym..."

kard. Karola Wojtyłę podczas uroczysto¶ci po¶więcenia ko¶cioła. Mętków 1 maja 1974

Ogłoszenia duszpasterskie.

XXVIII Niedziela Zwykła 14.10.2018r.

• Dzi¶ przypada wpomnienie ¶w. Kaliksta I papieża i męczennika oraz wspomnienie ¶w. Małgorzaty Marii Alacoqoe, dziewicy.

• Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem "Promieniowanie ojcowstwa". Przed ko¶ciołem zbierane będ± do puszek ofiary na Fundację "Dzieło Nowego Tysi±clecia", która jest żywym pomnikiem ¶w. Jana Pawła II i pomaga uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

• W przyszł± niedzielę będziemy obchodzić niedzielę misyjn±.

• Serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału w nabożeństwie różańcowym wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci każdego dnia paĽdziernika.

• W niedzielę o 1400 próba scholki parafialnej. Zapraszam i zachęcam dziewczynki do zaangażowania się w u¶więtnienie liturgii.

• W zakrystii można nabywać Kalendarze misyjne. S± także kartki na wypominki. Duże na roczne, a małe na jednorazowe.

• Bóg zapłać Dzielnicy Do Bębenek za posprz±tanie ko¶cioła. W tym tygodniu prosimy Dzielnicę Bębenki.